Naprawa lub wymiana uszkodzonych gniazd połączeniowych

W większości przypadków z naprawą lub wymianą gniazd nie ma większych problemów, pod warunkiem braku uszkodzeń ścieżek drukowanych. Jest jednakże czasochłonne z powodu konieczności demontażu płyty głównej.

wykonujemy naprawę lub wymianę

  • Jezeli poruszanie kablem powoduje przerwy w zasilaniu laptopa, lub całkiem brak zasilania, usterką powodującą tego typu zachowanie w większości przypadków jest uszkodzenie gniazda zasilajacego.
  • Uszkodzenia gniazd HDMI, VGA czy DP (Dysplay Port) występują bardzo sporadycznie, najczęściej przez mechaniczne uszkodzenie na przykład szarpnięciem podłączonego do gniazda kabla, bądź wkładaniem kabla z niewłaściwą wtyczką. Wynikiem uszkodzenia tego gniazda jest brak obrazu na podłączonym urządzeniu, bądź jego zaniki.
  • Uszkodzenia gniazd audio, to dość powszechna usterka, w starszych laptopach normalne zużycie poprzez częste podłączanie, tak jak i przy uszkodzeniu innych gniazd często dochodzi do mechanicznego uszkodzenia na przykład poprzez szarpnięcie podłączonym do gniazda kabla, bądź wkładaniem kabla z niewłaściwą wtyczką. Wynikiem uszkodzenia tego gniazda jest brak dźwięku na podłączonym urządzeniu, bądź jego zaniki.
  • Gniazda USB, jako najczęściej, poza gniazdami zasilania, używanymi złączami wymieniane są dość powszechnie. Z uwagi na swoją konstrukcję o uszkodzenie nie jest trudno, a z upływem czasu, występuje ich normalne zużycie poprzez częste podłączanie. Podłączanie urządzeń do uszkodzonego gniazda może spowodować ich uszkodzenie, jak i płyty głównej laptopa.
  • Uszkodzenia gniazd sieciowych RJ45 ) rzadko występują. Najczęściej przez mechaniczne uszkodzenie na przykład szarpnięciem podłączonego do gniazda kabla, bądź wkładaniem kabla z niewłaściwą wtyczką. Wynikiem uszkodzenia tego gniazda jest brak komunikacji sieciowej, bądź jej zaniki.
  • Uszkodzenia gniazd czytnika kart pamięci, spotyka się sporadycznie. Przede wszystkim z powodu siłowego wkładania kart w niewłaściwym położeniu. Wynikiem uszkodzenia tego gniazda jest brak możliwości odczytu zawartości kart pamięci, i niebezpieczeństwo ich uszkodzenia.

Czynne w godzinach

poniedziałek 08:30 - 18:00
wtorek 08:30 - 18:00
środa 08:30 - 18:00
czwartek 08:30 - 18:00
piątek 08:30 - 18:00
sobota 09:00 - 14:00
niedziela Zamknięte

zamkniete