Wykonujemy poniższe usługi dotyczące serwisowania laptopów
Wymiana matryc (ekranu)
Stłuczona matryca, pasy na ekranie, lub plamy, kwalifikują ją jedynie do wymiany
Naprawa lub wymiana uszkodzonych gniazd połączeniowych
Po dłuższym okresie użytkowania sprzętu, bądź też nieuwagi występują bardzo często uszkodzenia gniazd połączeniowych.
Wymiana klawiatur
Objawami nieprawidłowego działania bądź niedziałania klawiatury, to brak reakcji po naciśnięciu klawisza, wyłamanie klawisza. Jeżeli po resecie komputera przejdzie się do jego BIOS-u i klawiatura działa poprawnie, może to świadczyć o programowym problemie z jej działaniem.
Wymiana baterii
W zależności od konstrukcji baterii, sposobu jej ładowania, czy zastosowanego zasilacza, okres wydajnego użytkowania baterii może wynieść od kilku miesięcy do kilku lat.
Wymiana dysków
Nasz serwis oferuje wymianę dysku twardego . Dysk twardy jest wrażliwy na wszelkiego typu wstrząsy, upadki, które zakłócają jego prace bądź eliminują go z dalszego użytkowania.
Naprawa po zalaniu
Zalanie elektroniki komputera, jeżeli nie od początku, to nawet po kilku miesiącach doprowadzić może do trwałego nieodwracalnego uszkodzenia.
Instalacja systemu op., sterowników i innego oprogramowania
W trakcie użytkowania komputera zdarzają się przypadki, gdy komputer przestaje reagować na polecenia, zawiesza się, wyłącza, czy resetuje. Wyświetla się „blue screen”.
Wymiana lub czyszczenie napędów DVD
Zabrudzenie soczewki lasera lub jego zużycie to podstawowe powody niepoprawnego działania napędów CD/DVD/DVD-RW.
Odzyskiwanie i archiwizacja danych
Utrata danych może wynikać z powodu pojawienia się bad sector’ów
Naprawa lub wymiana elementów obudowy i zawiasów
Nasz Serwis zajmuję się naprawą wszelkiego typu uszkodzeń mechanicznych, które powstały w wyniku np. upadku bądź uderzenia lub po prostu z racji długiego czasu użytkowania
Usuwanie wirusów i innego złosliwego oprogramowania
Na użytkowników komputerów czyha wiele zagrożeń, ze strony złośliwego oprogramowania.
Rozbudowa pamięci RAM
Wykonując na komputerze wiele operacji jednocześnie, by nie dochodziło do blokowania ich, wymagana jest odpowiednia wielkość pamięci RAM.
Czyszczenie i konserwacja
Podczas pracy słyszymy szum, powodowany głośną pracą wentylatorów chłodzących podzespoły płyty głównej. Jest to najczęściej wynik niedrożności układu chłodzenia.
Diagnoza uszkodzeń dla ubezpieczycieli
Wykonujemy ekspertyzy sprzętu komputerowego dla potrzeb ubiegania się o wypłatę odszkodowań z firm ubezpieczeniowych.

Wymiana matryc

 oie SCd2BpO2YX8v min

Stłuczona matryca, pasy na ekranie, lub plamy, kwalifikują ją jedynie do wymiany. Poza mechanicznymi uszkodzeniami matrycy, może wystąpić też problem z podświetleniem matrycy, którego wynikiem jest  brak obrazu na ekranie mimo poprawnego uruchomienia sie laptopa, tabletu, czy monitora.

Podstawowe modele matryc posiadamy w magazynie, i w przypadku decyzji o wymianie czas wykonania takiej usługi to 1 lub 2 dni. Nietypowe matryce są zamawiane, i czas takiej naprawy to około 1 tygodnia.

Naprawa lub wymiana uszkodzonych gniazd połączeniowych

 serwis laptopy wymiana gniazd 924x240 95kb min

 Po podłączeniu do gniazd, urządzenie nie jest widoczne dla komputera, przyczyna może tkwić w uszkodzeniu gniazd połączeniowych.

W większości przypadków z naprawą lub wymianą gniazd nie ma większych problemów, pod warunkiem braku uszkodzeń ścieżek drukowanych. Jest jednakże czasochłonne z powodu konieczności demontażu płyty głównej.

wykonujemy naprawę lub wymianę

  • Jezeli poruszanie kablem powoduje przerwy w zasilaniu laptopa, lub całkiem brak zasilania, usterką powodującą tego typu zachowanie w większości przypadków jest uszkodzenie gniazda zasilajacego.
  • Uszkodzenia gniazd HDMI, VGA czy DP (Dysplay Port) występują bardzo sporadycznie, najczęściej przez mechaniczne uszkodzenie na przykład szarpnięciem podłączonego do gniazda kabla, bądź wkładaniem kabla z niewłaściwą wtyczką. Wynikiem uszkodzenia tego gniazda jest brak obrazu na podłączonym urządzeniu, bądź jego zaniki.
  • Uszkodzenia gniazd audio, to dość powszechna usterka, w starszych laptopach normalne zużycie poprzez częste podłączanie, tak jak i przy uszkodzeniu innych gniazd często dochodzi do mechanicznego uszkodzenia na przykład poprzez szarpnięcie podłączonym do gniazda kabla, bądź wkładaniem kabla z niewłaściwą wtyczką. Wynikiem uszkodzenia tego gniazda jest brak dźwięku na podłączonym urządzeniu, bądź jego zaniki.
  • Gniazda USB, jako najczęściej, poza gniazdami zasilania, używanymi złączami wymieniane są dość powszechnie. Z uwagi na swoją konstrukcję o uszkodzenie nie jest trudno, a z upływem czasu, występuje ich normalne zużycie poprzez częste podłączanie. Podłączanie urządzeń do uszkodzonego gniazda może spowodować ich uszkodzenie, jak i płyty głównej laptopa.
  • Uszkodzenia gniazd sieciowych RJ45 ) rzadko występują. Najczęściej przez mechaniczne uszkodzenie na przykład szarpnięciem podłączonego do gniazda kabla, bądź wkładaniem kabla z niewłaściwą wtyczką. Wynikiem uszkodzenia tego gniazda jest brak komunikacji sieciowej, bądź jej zaniki.
  • Uszkodzenia gniazd czytnika kart pamięci, spotyka się sporadycznie. Przede wszystkim z powodu siłowego wkładania kart w niewłaściwym położeniu. Wynikiem uszkodzenia tego gniazda jest brak możliwości odczytu zawartości kart pamięci, i niebezpieczeństwo ich uszkodzenia.

Wymiana klawiatur

 serwis klawiatury 924x240 34k

Objawami nieprawidłowego działania bądź niedziałania klawiatury, to brak reakcji po naciśnięciu klawisza, wyłamanie klawisza. Jeżeli po resecie komputera przejdzie się do jego BIOS-u i klawiatura działa poprawnie, może to świadczyć o programowym problemie z jej działaniem. Najczęściej przyczyną uszkodzenia jest jej zalanie, bądź zanieczyszczenie. Coraz powszechniej producenci stosują klawiatury zintegrowane z touchpad’em i obudową. Podnosi to koszty jej zakupu lub ewentualnej naprawy.

Wymiana baterii

tlo laptopy baterie

W zależności od konstrukcji baterii, sposobu jej ładowania, czy zastosowanego zasilacza, okres wydajnego użytkowania baterii może wynieść od kilku miesięcy do kilku lat. Zachodzi wówczas potrzeba wymiany baterii na nową.

Służymy pomocą w jej doborze, zakupie oraz wymianie.

wymiana dysków

 tło laptopy PC AIO

Nasz serwis oferuje wymianę dysku twardego . Dysk twardy jest wrażliwy na wszelkiego typu wstrząsy, upadki, które zakłócają jego prace bądź eliminują go z dalszego użytkowania. Aktualnie w większości przypadków wybierane są dyski SSD, wielokrotnie szybsze w działaniu, odporne na wstrząsy i upadki. Jednak w odróżnieniu od dysków HDD powstanie uszkodzenia dysku SSD skazuje zawarte na nim dane, na definitywną utratę. Dyski HDD w tym względzie dają szansę odzyskania, choćby częściowo zawartych na nim danych.

Wymiana lub czyszczenie napędów DVD

tło.dvd min

Zabrudzenie soczewki lasera lub jego zużycie to podstawowe powody niepoprawnego działania napędów CD/DVD/DVD-RW. Objawy to niemożność odczytu lub zapisu, blokowanie się tacki. Jeżeli czyszczenie nie daje pozytywnych rezultatów, należy napęd wymienić.

Naprawa po zalaniu

 serwis zalanie 924x240

Zalanie elektroniki komputera, jeżeli nie od początku, to nawet po kilku miesiącach doprowadzić może do trwałego nieodwracalnego uszkodzenia. Czynniki zawarte w płynach maja bardzo często reaktywny charakter, a dodatkowy udział zasilania energią elektryczną przyczynia się do przyśpieszenia korozji.

Stosujemy w czyszczeniu myjki ultradźwiękowe, i przeznaczone do tego wysokiej klasy preparaty, zapobiegające korozji, i eliminujące powstałe przez zalanie, zwarcia.

Czyszczenie i konserwacja

 oie oie twinkles

Podczas pracy słyszymy szum, powodowany głośną pracą wentylatorów chłodzących podzespoły płyty głównej. Jest to najczęściej wynik niedrożności układu chłodzenia. Problem z odprowadzaniem ciepła jest bardzo powszechny, i może doprowadzić do uszkodzenia komputera. Już. po roku użytkowania na podzespołach tworzy się powłoka kurzu. Uniemożliwia ona skuteczne chłodzenie elementów, prowadzi do przegrzania i uszkodzeń.Za niewielką opłatą szybko i fachowo wykonamy czyszczenie.

Instalacja systemu op.,sterowników i innego oprogramowania

serwis instalacja 

 W trakcie użytkowania komputera zdarzają się przypadki, gdy komputer przestaje reagować na polecenia, zawiesza się, wyłącza, czy resetuje. Wyświetla się „blue screen”. Wraz z upływem czasu użytkowania komputera wydłuża się czas jego uruchomienia. Awaria sterowników może być powodem wystąpienia problemów z Siecią WiFi, z dźwiękiem, obrazem, czy brakiem innych funkcji.

Odzyskiwanie i archiwizacja danych

 serwis archiwizacja

Utrata danych może wynikać z powodu pojawienia się bad sector’ów. W zależności od ich umiejscowienia i ilości, może nie być możliwości odzyskania pełnych danych. Odzyskiwanie utraconych danych jest możliwe, i podejmujemy się takich zleceń.


 

Naprawa lub wymiana elementów obudowy i zawiasów

serwis zawiasy 924x240 322k

Nasz Serwis zajmuję się naprawą wszelkiego typu uszkodzeń mechanicznych, które powstały w wyniku np. upadku bądź uderzenia lub po prostu z racji długiego czasu użytkowania. Naprawimy lub wymienimy uszkodzony element.

Rozbudowa pamięci ram

 tło laptopy PC AIO RAM 347k

Wykonując na komputerze wiele operacji jednocześnie, by nie dochodziło do blokowania ich, wymagana jest odpowiednia wielkość pamięci RAM. W naszym serwisie dobierzemy odpowiedni rodzaj pamięci, zamontujemy ją i wykonamy test poprawnego jej działania.

Diagnoza uszkodzeń dla ubezpieczycieli

serwis ekspertyzy 924x240 34k

Wykonujemy ekspertyzy sprzętu komputerowego dla potrzeb ubiegania się o wypłatę odszkodowań z firm ubezpieczeniowych.

Usuwanie wirusów i innego złośliwego oprogramowania

 tlo serwis odwirusowanie

Na użytkowników komputerów czyha wiele zagrożeń, ze strony złośliwego oprogramowania. Zainfekowanie wirusami, lub instalacja programów z niepewnych źródeł prowadzi do sparaliżowania działania komputera, a niejednokrotnie do braku nad nim kontroli, czy utratę zawartych na nim danych. Nasze doświadczenie pomoże w uporaniu się z tymi przypadłościami.