Novitus SENTO Online

 • SENTO ONLINE Kasa Novitus SENTO Online to następca legendarnych kas z rodziny SENTO. Optymalne połączenie wyśrubowanych parametrów technicznych oraz zaawansowanych funkcji to jej znak rozpoznawczy. Dzisiaj i za wiele lat taka sama wydajność pracy jest gwarantowana.

  SENTO Online to kasa fiskalna umożliwiająca połączenie i przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas za pośrednictwem sieci teleinformatycznej.  Oznacza to, że spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz Ustawy o VAT. Do poprawnej współpracy z CRK wystarczy jedynie połączenie z właściwie skonfigurowaną siecią internetową.  Kasa jest dedykowana małym i średnim punktom handlowo – usługowym. Mała i poręczna obudowa kasy kryje w sobie zaawansowaną technologię i funkcjonalność spotykaną wcześniej w segmencie dużych kas systemowych. Bardzo duża baza towarowa, precyzyjne nazewnictwo towarów, komunikacja on-line z komputerem, wiele złącz komunikacyjnych, w tym złącza RS232 i USB pozwalają stworzyć zaawansowany system sprzedaży dla średniego sklepu. Ergonomiczna budowa sprawia, że wielogodzinna praca na tej kasie będzie wygodna i efektywna. Kasa SENTO Online czerpie z najlepszych wzorców i doświadczeń kas z rodziny SENTO. Optymalne połączenie wyśrubowanych parametrów technicznych oraz zaawansowanych funkcji to jej znak rozpoznawczy. Dzisiaj i za wiele lat taka sama wydajność pracy jest gwarantowana. Kasa jest dedykowana małym i średnim punktom handlowo – usługowym. Mała i poręczna obudowa kasy kryje w sobie zaawansowaną technologię i funkcjonalność spotykaną wcześniej w segmencie dużych kas systemowych.

  SENTO Online należy do nowej rodziny urządzeń Novitus Online Power. Co to znaczy? Stworzyliśmy linię urządzeń o niespotykanej do tej pory mocy, na którą składają się m.in. 32 bitowe procesory o taktowaniu nawet do 524MHz, ogromna pamięć wewnętrza oraz 256MB pamięci operacyjnej. Pamięć fiskalna jest teraz 100x bardziej pojemna niż w urządzeniach z kopią elektroniczną.  Bazy towarowe w urządzeniach Online Power to 20 i 50 tysięcy, a nawet 1 milion kodów w wybranych urządzeniach.  System LINUX gwarantuje stabilną pracę, a nasza platforma daje zapas mocy na wiele lat do przodu, niezależnie od przyszłych wyzwań. Bezpieczeństwo danych zapewnia moduł szyfrujący TPM oraz dwustronna autentykacja – rozwiązania sprawdzone w ponad 4 miliardach urządzeń na świecie. Komunikacja w nowoczesnym wydaniu -  SENTO Online to kasa fiskalna umożliwiająca połączenie i przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas za pośrednictwem sieci teleinformatycznej.  Oznacza to, że spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz Ustawy o VAT.

  Nowe funkcje kasy są praktycznie bezobsługowe – użytkownik nie musi wykonywać żadnych dodatkowych operacji, a  jedynie zapewnić kasie połączenie z właściwie skonfigurowaną siecią internetową. Dane wygenerowane podczas pracy kasy (paragony, faktury, raporty, wydruki niefiskalne, zdarzenia itp.) wysyłane są automatycznie w postaci zaszyfrowanych i podpisanych podpisem cyfrowym danego urządzenia plików JPK do Centralnego Repozytorium Kas, zgodnie z ustalonym dla kasy harmonogramem.

  Sprawdzona technologia - Kasa posiada wszystkie funkcje, które miały dotychczas kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. Ma możliwość wydruku NIPu nabywcy na paragonie fiskalnym, logo graficznego firmy na paragonie oraz innych wydrukach niefiskalnych. Pod paragonem fiskalnym można wydrukować dowolny tekst reklamowy, lub dowolna grafikę oraz kod QR.

  Wygoda użytkowania -  Kopia wydruków w kasie fiskalnej zapisywana jest w sposób elektroniczny, w wewnętrznej  pamięci chronionej. Pamięć ta wystarcza na kilka lat pracy kasy. Kopie wydruków z pamięci chronionej są dostępne również dla użytkownika. Można je wydrukować bezpośrednio na kasie lub odczytać na komputerze PC za pomocą specjalnego programu, dostarczonego wraz z kasą.

  Z Centralnym Repozytorium Kas oraz programem sprzedaży kasa może komunikować się za pomocą standardowej sieci komputerowej poprzez wbudowane złącze LAN, RS232 lub np. dołączony do portu USB moduł WiFi lub GSM.
  SENTO online przede wszystkim wysokiej jakości podzespoły i wszechstronna funkcjonalność. Zaawansowana technologia we wnętrzu kasy, najnowszy procesor i ogromna pamięć. Bez względu na prowadzoną działalność, kasa zawsze dostosuje się do prowadzonego biznesu. Sprzedaż biletów na zaprogramowanych trasach umożliwiają funkcje BUS-owe. Obsługę wypożyczalni oraz parkingów umożliwiają funkcje czasowe. Prowadzenie sklepów monopolowych ułatwiają raporty akcyzowe. Wykorzystuj kasę również jako sprawdzarkę cen towarów. Kasa przypomni też o ustawowym obowiązku wykonania codziennego raportu fiskalnego oraz przeglądu okresowego.

  KASA SENTO ONLINE W SKRÓCIE:
  • Komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK)
  • 50.000 towarów w bazie
  • 40 znaków w nazwie
  • 10.000 kodów dowiązanych
  • 20.000 bufor paragonów on-line
  • 100 pozycji na paragonie
  • 100 działów towarowych
  • 32 kasjerów
  • 10 form płatności
  • 7 stawek PTU
  • Procesor 524 MHz
  • 256 MB pamięci RAM
  • 4.096 MB pamięci flash
  • System Linux
  • 2 wyświetlacze LCD 132x32 pxl
  • Łączność LAN, RS232, USB, WLAN (opcja), BT(opcja), GSM 3G/LTE (opcja)
  • Współpraca z terminalem kart płatniczych, czytnikiem kodów kreskowych i szufladą
  • Wygodne programowalne klawisze szybkiej sprzedaży
  • Rozliczenia opakowań zwrotnych i kaucji oraz towarów akcyzowych, usługi BUS-owe i czasowe
  • Programowalne nagłówki graficzne paragonu, grafiki w stopce paragonu
  • Współpraca z systemami monitoringu

  OGROMNA BAZA TOWARÓW ZMIEŚCI CAŁY TWÓJ ASORTYMENT

  SENTO Online posiada bazę towarową mogącą pomieścić aż 50.000 towarów z nazwą 40-sto znakową, co zbliża ją do poziomu kas systemowych. Można zaprogramować dodatkowo 10.000 kodów dowiązanych do istniejących towarów. Posiada bufor ON-Line mogący pomieścić aż 20.000 wpisów. Towary można przyporządkować do 100 grup towarowych (działów), a obsługę na kasie kontrolować dla 32 kasjerów z różnymi prawami dostępu. W bazie towarowej można zaprogramować 64 opakowania, które można przypisać do towarów, tworząc aż 1.000 tandemów. Nowością jest również możliwość tworzenia powiązań (kompletów) towar + towar. Kasa prowadzi kontrolę stanów magazynowych sprzedawanych towarów, posiada funkcję „sprawdzarki cen”, wykonania przeceny towarów. Do sprzedawanych towarów można dołączyć dodatkowy opis towaru z wcześniej zaprogramowanych w bazie lub podany z klawiatury podczas sprzedaży.

  KOPIA PARAGONÓW W WERSJI ONLINE

  Magazynowanie kopii paragonów na zewnętrznym nośniku danych to przeszłość. W wersji online, kopie paragonów są systematycznie przesyłane do CRK oraz gromadzone w pamięci chronionej urządzenia. Użytkownik nie musi się martwić o ich przechowywanie i stale posiada do nich dostęp poprzez dedykowaną aplikację.

  POŁĄCZ Z SYSTEMEM CHMUROWYM NOVICLOUD

  NoviCloud to technologicznie zaawansowana usługa chmurowa stworzona dla kas Novitus. Pozwala na monitorowanie i zarządzanie biznesem z każdego miejsca na ziemi. Dzięki NoviCloud użytkownik kasy ma dostęp do wszystkiego, co się dzieje na jego kasach fiskalnych za pomocą tylko przeglądarki internetowej. Kasy Novitus online i NoviCloud stanowią jedyny i najlepszy tego typu system sprzedaży w Polsce.

  PODŁĄCZ TERMINAL PŁATNICZY

  Kasa współpracuje z terminalami płatniczymi za pomoca protokołu ECR-EFT narzuconego przez przepisy dla kas fiskalnych online'owych. Pracuje też z najpopularniejszymi terminalami płatniczymi z wykorzysatniem protokołu Novitus EFT-POS. Pozwala również na współpracę z termianlami przenośnymi typu MPos.

  WRZUĆ I PRACUJ. JAPOŃSKI MECHANIZM DRUKUJĄCY

  Wkładanie nowej rolki papieru nigdy nie było tak proste. Wrzuć rolkę i działaj, cały swój czas poświęć klientowi. Sprawdzony, japoński mechanizm drukujący, używany obecnie we wszystkich kasach Novitus na rynku.

  KOMUNIKACJA NA WSZYSTKIE SPOSOBY

  Interfejsy komunikacyjne - dzięki nim można się z kasą komunikować i programować z dowolnego miejsca na świecie. Połączenie LAN Ethernet jest bardzo szybkie i stabilne. Równocześnie do kasy podłącz komputer, dowolną szufladę, czytnik, wagę, terminal kart płatniczych oraz kamery monitoringu. Łącząc obraz z kamer z wydrukiem z kasy kontroluj pracę kasjerów. Podłączony do kasy pendrive USB przechowa kopię bazy towarowej oraz konfigurację kasy.

  Kasa SENTO Online posiada następujące interfejsy:
  • 1x Lan ethernet
  • 3 x USB
  • 1x USB Device
  • 3x RS232

  Funkcjonalność złącz USB  została rozszerzona. Poza czytnikiem kodów, można do urządzenia podłączyć m.in. klawiaturę komputerową, która ułatwi programowanie bazy towarowej lub innych treści (nagłówków, kasjerów itp.).

  DRUKUJ NIE TYLKO PARAGONY FISKALNE

  Aby klienci nie zapomnieli gdzie kupili towar kasa SENTO Online daje możliwość wykorzystania paragonów na potrzeby reklamy swojej firmy. SENTO Online pozwala na drukowanie logo graficznego w nagłówku oraz grafiki w stopce paragonu. Użytkownik może zadecydować, czy logo graficzne ma się drukować na każdym wydruku, czy tylko na paragonach fiskalnych. Umieszczaj swoje logo w postaci graficznej, dane kontaktowe, czy też adres sklepu internetowego na każdym z nich. Zyskujesz również możliwość wydruku bezpośrednio na kasie : biletów, kuponów rabatowych, informacji o promocjach, potwierdzeń na opakowania zwrotne, okolicznościowych zwrotów. Możesz również stworzyć swoją dowolną propozycję wydruku.

  WYGODNA DLA KAŻDEGO

  Użytkownicy prowadzący sprzedaż towarów akcyzowych (papierosów, alkoholu) mogą tak oprogramować kasę, aby zapamiętywała obrót towarów oznaczonych jako „akcyzowe”. Niezależnie od zmian w bazie towarowej (usunięcie towaru, zmiana, skasowanie całej bazy) kasa pozwoli na wydrukowanie raportu sumującego sprzedaż tych towarów w dowolnym zakresie czasowym (np. za cały rok, dany miesiąc). Takie "raporty akcyzowe” są bardzo pożądane przy ubieganiu się o przedłużenie koncesji na sprzedaż alkoholu. Pozwala na prowadzenie rejestracji usług BUS-owych, czasowych, wypożyczalni i parkingów. Wydruki niefiskalne mogą być drukowane jako oddzielne dokumenty (z nagłówkiem lub stopką), lub jako dołączone do paragonu fiskalnego (jak rozliczenie opakowań zwrotnych).

 • Dane techniczne
  Przeznaczenie: 
  małe, średnie, duże i mobilne punkty handlowe, gastronomiczne i usługowe
  Parametry urządzenia
  Liczba towarów: 50 000
  Liczba stawek PTU: 7
  Liczba kodów dowiązanych: 10 000
  Liczba grup towarowych: 100
  Liczba kasjerów: 32
  Rabaty/narzuty: tak
  Pojemność bufora ON-LINE: 20 000
  Opakowania: 64
  Nazwa towaru: 40 znaków + 3 linie po 40 znaków opisu
  Mechanizm drukujący
  Rodzaj: Easy load
  Typ: Fujitsu FTP 628
  Szerokość papieru: 57 mm, długość rolki: do 60 mb
  Klawiatura
  Rodzaj: alfanumeryczna, switchowa
  Liczba klawiszy: 19 + 14 funkcyjnych / szybkiej sprzedaży
  Klawisze szybkiej sprzedaży: 28 (14 w dwóch poziomach) + 10 w trybie "szybka sprzedaż"
  Wyświetlacze
  Klient: graficzny, podświetlany, czarno-biały, LCD, 132 x 32 piksele
  Kasjer: graficzny, podświetlany, czarno-biały, LCD, 132 x 32 piksele
  Złącza
  Złącza komunikacyjne: 3 x RS232, 3 x USB host (A), 1 x USB Device (B), 1 x LAN (Ethernet)
  Współpraca z urządzeniami: Komputer, Czytnik kodów kreskowych (skaner), Waga elektroniczna, Terminal płatniczy (EFT), PIN PAD programowalny (EFT), Drukarka zamówień, Monitoring (monitor wydruku), klawiatura USB, pendrive
  Sterowanie szufladą:pasywna, 6-24V
  Zasilanie
  Z sieci: zasilacz zewnętrzny 230 V / 12 V, 2A
  Awaryjne: wbudowany akumulator 6V, 3Ah (do 2 000 paragonów)
  Wymiary
  Szerokość/wysokość/głębokość: 299 x 100 x 212 mm
  Waga: 1,8 kg
 • Modem Huawei E3531 3G USB dongle

  Modem 3G do zewnętrznego portu USB kas i drukarek fiskalnych online Novi

  Cena netto: 120,00

  Moduł Bluetooth v4.0 Class II Gembird nano USB do Deon LAN E / Next

  Bezprzewodowy moduł Bluetooth v 4.0 Class II do bezprzewodowej komunikacji

  Cena netto: 29,90 zł

  Bezprzewodowa nano karta sieciowa USB standard N, 150Mb/s.

  Cena netto: 35,00

  Szuflada duża

  Szuflada EC-410, występuje w wersjach do: 

  Cena netto: 250,00 zł

  Szuflada średnia pasywna do Sento LAN E

  Szuflada pasywna, sterowana napięciem. Dedykowana do kasy Sento LAN E.

  Cena netto: 220,00 zł

  Szuflada typu Flip-Top

  Szuflada otwierana „do góry”.

  Cena netto: 450,00 zł

  TP-Link UE200 Ethernet USB 2.0 adapter

  Karta sieciowa Ethernet 100Mb/s do USB 2.0.

  Cena netto: 42,00

  Wolnostojący wyświetlacz do kas fiskalnych

  Wyświetlacz może współpracować z kasami: PS4000E, Sento LAN E, Soleo LAN

  Cena netto: 299 zł
 • Rolka papieru termicznego 57mm/30m

  Rolka papieru termicznego 57mm/30m

  Rolka papieru termicznego szer. 57 mm, dł. 60m

  Rolka papieru termicznego szerokości 57 mm, długości 60 mb.